AC MAKİNE San. ve Dış Tic. Ltd. Şti.

+90 (212) 671 00 93

TAMAMEN BİLGİSAYARLI

 

SS20 tamamen bilgisayarlı olarak geliştirilmiş sektörde önce ve benzersiz bir tıraşlama makinesidir. Modern mekanik ve benzersiz elektronik teknolojinin biraraya getirilmesiyle oluşturulmuştur. SS20 bu sebeple geleneksel tıraş makinelerinden ayrılmaktadır. SS20’e eklenmiş bilgisayar kimi benzersiz özellikleri de beraberinde getirmektedir. Makine operasyon halindeyken daimi olarak kendini izler ve gerekli durumlarda otomatik olarak ayarlamalarda bulunur. Böylece operatör gerekli mekanik ayarlamaları yapmak üzere durmaz ve zamandan tasarruf edilmiş olur.

 

 

Bütün fonksiyonlar, bilgisayar tarafından direkt olarak kontrol edilen ve mekanik ünitelerce çalıştırılan bağımsız motorlarca yönetilir.

Mekanik ünitelerin orjinal yapısı, yana yatırılabilen bir elektro eksen kullanılmasını mümkün kılmıştır. Bunun sonucunda bıçak ve bileme taşı değişimi son derece kolay yapılmaktadır.

Konsol yani elektronik ön panel kullanımı son derece kolay ve anlaşılabilirdir. Sadece yarım saatlik bir eğitimin ardından operatör makineye hakim olabilmektedir. Makineye bütünleştirilmiş özel bir toz toplama kafesi sayesinde, deri tozu ve artığıyla başa çıkılabilmektedir.

 

 

TIRAŞ MAKİNESİ

 

TIRAŞLAMA İŞLEMİ

 

Tıraşlama parametreleri: - kalınlık; -genişlik; -açı; -dönüş hızı panelde gösterilir ve mikrometrik olarak ayarlabilir. Operatör tıraşlanacak ıstampa için gerekli parametreleri konsola girdikten sonra bu hafızaya kaydedilir.  800 kanal hafıza bulunan makinede, operatör belirli ürün grubu için tıraşlama parametrelerini kaydedebilir. Ve istediği zaman bu hafızayı tekrar geri çağırıp, işlemine devam edebilir.

 

BIÇAK VE TAŞ BİLEME

 

Geleneksel makinelerde yapılan bıçak bilemesi ve taş bilemesi inanılmaz zaman kayıplarına yol açmaktadır. Ancak bu iki işlem SS20’de tamamen otomatik ve bilgisayarlıdır. Operatör tarafından bileme parametreleri olan basınç, süre ve aralık belirlenir ve bileme bu parametrelere göre makine tarafından otomatik gerçekleşir.

 

Kimi özel traşlama işleriniz için makineye devamlı bileme halinde kalması dahi söylenebilir.

Operatörün terchine bağlı olarak hem bıçak hem de taş bileme işlemleri devre dışı da bırakılabilir.

COMELZ SAYA MAKİNELERİ - SS20

KIVIRMA MAKİNESİ

COM52 TERMO KIVIRMA

Operatör, farklı her iş grubu için konsolda ayarlamarını yapar. Akabinde servo-kontroller uygulanan parametrelere göre bileşenleri uygun pozisyonlarına getirir.

 

Herbir kıvırma stiline olan yaklaşım makinenin bilgisayarı tarafından kontrol edilir, hafızaya alınır ve gelecekte hafızadan tekrar geri çağırılabilir. Operatör, kıvırma parametrelerini belirlemek üzere 99 adet hafıza slotu kullanabilir.

 

KIVIRMA PARAMETRELERİ

  • Hız
  • Düz kenarlar için besleme uzunluğu
  • İç kavisler
  • Dış kavisler
  • İç ve dış kavisler amplitüdü
  • Devamlı, sıralı, hariç kesme
  • Yapıştırıcı ilacın akışı

TEKNOLOJİ:

Tüm kıvırma bileşenleri servo-kontroller aracılığıyla yönetilir. Bu servo-kontrollerse kullanıcının himayesinde olan bilgisayarlı konsol aracılığıyla yönetilir. Ve materyal yüzeyi değiştikçe servolar otomatik olarak kendisini materyale adapte eder.

Kıvırma Genişliği:

3-7mm arası ayarlanabilir.

Deri ürünleri grubu için (6-10mm arası)

Dönüş Hızı:

0 - 3000rpm arası ayarlanabilir.

 

Besleme Frekansı:

0,5 - 5,5mm arası

 ayarlanabilir.

Besleme Hızı:

0-275mm/sn arası

ayarlanabilir.

Termo-ilaç:

Polyamide

OPSİYONEL EK APARATLAR

• Fransız stil kıvırma

• Deri grubu geniş kıvırma

• Şilte dönme

COMELZ SAYA MAKİNELERİ - COM52

COMELZ SAYA MAKİNELERİ - COM52

DİKİŞ/BİYE MAKİNESİ

SPT4, basma ve dikiş yerlerini güçlendirme makinesidir. Kol şeklindeki yapısı hem açık sayaların hem de kapalı sayaların işlemlerinde büyük kolaylık sağlar. Hem ayakkabı da hem çizme de kusursuz çalışır. Sayanın besleme aygıtının verimliliği ile biye uygulama aygıtının verimliliği kusursuz bir senkronda, kolaylıkta ve hızda çalışır.

 

ÇİFT BESLEME SİSTEMİ

Motor her iki makarayı da sürmektedir. Saya kolaylıkla beslenirken, biye daima kusursuz işlenir.

BİYE BESLEME VE KESME

Biyenin kesimi bir fotosel aracılığıyla tam yerinde ve kusursuz olarak uygulanır. Ve böylece uzunluğu ayarlamak son derece kolaylaşır. Biye kesiminde, geleneksel makinelerin aksine, operatörün dikkatini gerektirecek hiçbir durum söz konusu değildir. Makine durmaksızın sayalar birbiri ardınca beslenebilir ve zamandan tasarruf edilir.

BİYE MAKİNESİ

TR4 Makinesi, sayanın kenarları boyunca otomatik, esnek ve konforlu dikiş sağlar. Kol şeklindeki yapısı hem açık sayaların hem de kapalı sayaların işlemlerinde büyük kolaylık sağlar.

 

 

BİYE GERİ SARMA SİSTEMİ

Orjinal makara cihazının geri sarma hızı, saya biye sistemi hızına göre kendisini ayarlar. Dikiş her zaman yumuşakça yapılır ve en ince materyalde bile kırışma önlenir.

 

OTOMATİK BİYE KESME

Biye kesme sistemi bir fotosel aracılığıyla kontrol edilir. Operatör yalnızca saya üzerindeki dikiş işlemini izler ve işlem sonunda TR4 otomatik olarak durur, biyeyi keser ve çekiçleri açık olarak diğer sayaya geçmek üzere kendisi pozisyonlar.

 

Fotosel kontrolu üretim ve üretim kalitesini büyük oranda geliştirerek, geleneksel makinelerde saya sonunda durmadan oluşan zaman kayıplarına engel olur ve manuel kontrol edilen makinelerde oluşan kaçınılmaz hataların herbiri ortadan kalkar.

AC Makine, Comelz'in Türkiye, Gürcistan, Irak, İran, Lübnan ve Türki ülkelerdeki resmi distribütörüdür.

HABER BÜLTENİMİZE ÜYE OLUN

OFİS:

AC MAKİNE San. ve Dış Tic. Ltd. Şti.


İOSB Süleyman Demirel Bulv.
Aykosan San. Sit. 4-C Blok No:91 İkitelli

İstanbul, Turkey

+90 212 671 00 93

Pazartesi-Cuma: 9:00 - 19:00
Cumartesi: 09.00-13.00

Submitting Form...

The server encountered an error.

Mesajınız alındı.

Submitting Form...

The server encountered an error.

Form received.